Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2009-04-25 23:55:25

kofola75
Člen/ka

výhody pládce DPH

Dobrý den
žačal jsem letos jako OSVC prodávat značkové produkty za provizy a muj dodatel mi navrhl,abych se stal plátcen DPH (on je plátcem).Nic od něj nekupuji jen zprostředkovávám prodej za provizy konečným zákazníku,kteří nejsou plátci DPH.Muj obrat od začátku roku je jíž přes 500.000kč.Mám služební auto a platím si jen phm.Rád bych viděl na příkladu výhody/nevýhody.Moc děkuji za odpověd.

Offline

 

#2 2009-04-26 06:36:14

JANAA
Člen/ka

Re: výhody pládce DPH

Kofolo, jasně, že by se Vašemu dodavateli líbilo dostávat od vás fakturu za provizi i s dph, protože on by si DPH odečetl. Ale Vy by jste tuto částku naopak finančnímu úřadu zaplatil. Jedinou výhodu stát se dobrovolně plátcem DPH vidím v přípapě, že obchodujete se zbožím-službou, která patří do snížené devítiprocentní sazby DPH, pak by mohlo přijaté plnění za naftu činit víc než uskutečněné DPH...ale ve Vašem případě - zprostředkování obchodu, provize, by jste fakturoval v základní sazbě. Prostě, nežeňte se někam, kam nemusíte. J.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson