Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-02-18 14:37:59

jakub.rychetsky
Člen/ka

Faktura

možná uplně hloupej dotaz, ale jak je to vlastně s vydáváním faktury? Mám na mysli, pokud fakturuji určitou věc kolik na tuto věc, mám vydat vlastně faktur. Jestli je to jeden originál a pro mě kopie, nebo dva originály - pro každého jednu...jestli to na nich má být uvedeno...díky Jakub

Offline

 

#2 2008-02-18 20:31:14

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura

Jestli píšete ručně samopropisovací faktury, tak originál (někdy orig. + 1 kopie - podle dohody) odběrateli a kopii pro vás. U tištěných faktur zkrátka něco pro odběratele a něco pro vás:-) stejně není poznat, co je originál a co kopie a na fakturách se to neuvádí.

Offline

 

#3 2008-02-18 21:03:50

jakub.rychetsky
Člen/ka

Re: Faktura

no jde o tištěné, jenom sem si řikal jestli neni chyba vydat třeba tři stejné "original" faktury na jednu účetní záležitost. Ale podle toho co jsem zjistil je tato záležitost jasně identifikovatelná číslem f., datem atd. tedy faktur lze vydat jakékoli potřebné množství...teda aspoň podle mých informací.

Offline

 

#4 2008-02-19 17:47:43

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura

Ano, je to tak.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB