Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-04 10:13:41

dvorakova
Člen/ka

DPH

Prosím o radu. V současné době nejsem plátce DPH a uvažuji o přihlášení. Můj roční obrat nedosahuje 1.mil. Kč - přihlásila bych se dobrovolně.Výdaje mám nižší, tudíž používám paušální výdaje 50% (volná živnost). Mezi svými zákazníky mám většinu, kteří jsou plátci DPH . Bude pro mě výhodnější se také přihlásit (paušální výdaje) , nebudu mít pouze vyšší odvody na FÚ ? Předem děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2009-02-05 01:08:44

Zdena
Moderátorka

Re: DPH

Zkuste si alespoň orientačně spočítat, jak velký odpočet byste si mohla uplatnit na vstupu (podle daňových dokladů, které by byly vaším výdajem) a kolik byste musela odvést ze svých zdanitelných plnění. Rozdíl bude váš odvod DPH. Pokud vám zákazníci včas zaplatí, tak nebude problém, daň bude v ceně vaší služby, zákazník vám ji zaplatí a vy ji (po odečtení daně na vstupu) odvedete finančnímu úřadu.
Pro účely výpočtu daně z příjmů byste sečetla příjmy bez DPH, ze kterých byste si vypočítala příslušné procento výdajů.

Offline

 

#3 2009-03-09 14:21:57

dvorakova
Člen/ka

Re: DPH

Jsem plátcem DPH, zhotovuji okna pro zákazníka z Německa, který vlastní RD a není plátce DPH./soukromá osoba/.
Mám dotaz, zda tato faktura bude vystavena s DPH a odvést DPH u nás v ČR nebo bez DPH ?

Offline

 

#4 2009-03-09 21:56:35

Zdena
Moderátorka

Re: DPH

Vyrábíte okna, která dodáte do Německa a montáž už si zákazník zajistí sám, nebo je i montujete?

Offline

 

#5 2009-03-10 07:22:49

dvorakova
Člen/ka

Re: DPH

posílám doplnění k mému dotazu ze dne 9.3.2009 - montážní práce v Německu u zákazníka budu provádět já, ne zákazník.
Dotaz zněl: vyrábím okna pro zákazníka v Německu, montážní práce budu provádět také já, jedná se mi o vystavení faktury do Německa, zda-li budu tuto fakturu vystavovat s DPH nebo bez DPH, zákazník v Německu není plátce DPH-jedná se o soukromou osobu vlastníci RD, vedu daňovou evidenci.

Offline

 

#6 2009-03-10 12:11:14

Zdena
Moderátorka

Re: DPH

Fakturu budete vystavovat bez české DPH - místo plnění je mimo tuzemsko.
Do fakturované částky byste si ale měli zakalkulovat alespoň přibližnou výši německé DPH. Vzhledem k tomu, že poskytujete služby vztahující se k nemovitosti (místo plnění je na území státu, kde se nemovitost nachází) a příjemcem služby není osoba povinná ani registrovaná k dani v Německu, vám vzniká povinnost zaregistrovat se jako němečtí plátci DPH a odvést tuto daň podle německého zákona o DPH.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB