Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-26 20:34:25

Rastty
Člen/ka

Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani

Muzete mi prosim napsat, jestli si muzu zridit zivnost jako vedlejsi cinnost, kdyz jsem zamestnan teprve pul roku po a nemuzu tedy dostat potvrzeni o vydelku 96tis za rok.

A druha otazka, pokud prijdu o HPP, stava se zivnost, tedy vedlejsi cinnost, automaticky hlavni cinnosti? Nemel bych tedy narok na podporu v nezamestnanosti? A pokud bych nastoupil do jineho zamestnani, mohu pokracovat v zivnosti jako ve vedlejsi cinnosti ?

Diky za odpovedi

Offline

 

#2 2009-02-03 21:46:07

Zdena
Moderátorka

Re: Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani

Od roku 2009 už neplatí podmínka minimálního výdělku. Při zahájení podnikání ale dodejte své OSSZ potvrzení o tom, že jste zaměstnán (že vykonáváte činnost, která zakládá účast na nemocenském pojištění zaměstnanců), jinak by vám předepsali zálohy na pojistné. Kdybyste přišel o zaměstnání, pak je živnost automaticky vaší hlavní činností. Nárok na podporu v nezaměstnanosti ale nemusíte ztratit, stačí rychle oznámit na OSSZ přerušení samostatné výdělečné činnosti - pak budete nezaměstnaný neživnostník, který se může zaregistrovat na ÚP. Pokud nastoupíte do jiného zaměstnání, pak můžete opět pokračovat ve vedlejší živnosti.

Offline

 

#3 2011-02-07 14:38:09

Vertalyot
Člen/ka

Re: Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani

Dobry den!!prosim vas,muzu mit  zivnostensky list a za roven byt zamestnan ?nebo jestli chci byt zamestnan musim rusit zivnostak?jsem cizinec.

Offline

 

#4 2011-02-07 17:21:46

Vertalyot
Člen/ka

Re: Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani

Dobry den!!prosim vas,muzu mit  zivnostensky list a za roven byt zamestnan ?nebo jestli chci byt zamestnan musim rusit zivnostak?jsem cizinec.

Offline

 

#5 2011-02-07 21:20:05

Nela
Člen/ka

Re: Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani

Můžete mít živnostenský list (podnikat) a zároveň být zaměstnaný. Pokud nemáte povolen trvalý pobyt, tak je nutné dodržet účel pobytu na našem území.
(Když nastoupíte do zaměstnání, tak není nutné rušit živnosťák.)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB