Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-02-05 16:54:06

Fachkas
Host

Srážka ze mzdy (exekuce)

Dotaz:

Přišel mi exekuční příkaz na srážky ze mzdy jednoho zaměstnance. Onen zaměstnanec má od  17.1.2008 pracovní neschopnost. Jaký je postup při výpočtu nezabavitelné částky, když je na PN? Dělá se to nějak poměrem nebo se postupuje stejně jako by odpracoval celý měsíc?
Prosím poraďte...

 

#2 2008-04-19 11:04:42

lenula
Host

Re: Srážka ze mzdy (exekuce)

mam zaměstnanci srážet exekučně pohledávku a nevím kolik. jde o prodavačku s platem 8200kč hrubého nemá ulevu na daně.

 

#3 2008-04-22 23:24:24

Zdena
Moderátorka

Re: Srážka ze mzdy (exekuce)

Exekuce, bohužel, neumím. Užitečné informace ke mzdám najdete na www.vyplata.cz, kromě jiného i výpočty nezabavitelné částky mzdy při exekuci:
http://www.vyplata.cz/vypocty/vysenezab … y_rozc.php

Problémy exekucí se prakticky denně řeší na diskuzním fóru zde:
http://business.center.cz/business/diskuze/
zadejte si do vyhledávání slovo exekuce a budete mít celý měsíc co číst:-)

Offline

 

#4 2008-10-12 08:15:03

JanaD
Host

Re: Srážka ze mzdy (exekuce)

Dobrýden, měla bych dotaz ohledně exekuce.
Mám zaměstnance , který má přednostní exekuci. Vím, jak se to vypočítává, ale v práci mají tak blbý program, že jsem se švihla o 368,- zjistila jsem to doma až jsem si to dávala do svého programu. A uvažuji co s tím. Napadlo mě, že ten rozdíl pošlu a stáhnu mu to příští měsíc.

Můžu to tak udělat?
Jaké jsou za to penále apod.  Děkuji Jana

 

#5 2008-10-15 17:22:20

Kučová
Host

Re: Srážka ze mzdy (exekuce)

lenula napsal(a):

mam zaměstnanci srážet exekučně pohledávku a nevím kolik. jde o prodavačku s platem 8000kč hrubého nemá ulevu na daně.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB