Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-08-29 09:38:58

jola
Člen/ka

Dodatečné DP 2017

Dobrý den paní Zdeno,
klient OSVČ starobní důchodce mi donesl 4 faktury za zboží, které našel založené  v šuplíku. Dvě faktury jsou z října 2017 a dvě z prosince 2017 v celkové částce 26913,- s daní. Chce, abych udělala dodatečné DP za rok 2017. Protože za rok 2017 překročil rozhodnou částku pro soc.poj., tak musel doplácet pojistné za rok 2017 a musí platit zálohy z tohoto důvodu chce podat dodatečné DP. Ještě nikdy jsem nepodávala DP,tak se chci zeptat co mám uvést jako důvod podání /stačí uvést zapomenuté faktury/? Do výdajů dám faktury s DPH, tak jak je zaplatil? A ještě se zeptám, nejde podat jen Opravný přehled na OSSZ ?
Moc děkuji za odpověď.                                                                                    Jarmila.

Offline

 

#2 2018-08-29 16:12:33

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DP 2017

Dobrý den, paní Jarmilo. Jako důvod podání dodatečného přiznání stačí uvést zapomenuté faktury.

Pokud nechcete uplatnit nárok na odpočet DPH (jestli nepoužíváte krátící koeficient, tak máte nárok na odpočet 3 roky od DUZP, odpočet můžete uplatnit třeba v příštím přiznání k DPH), tak dejte do výdajů faktury i s DPH.

Pouze opravný přehled na OSSZ, bez dodatečného přiznání k dani z příjmů, bych raději nepodávala. Co kdyby si OSSZ zkontrolovala, zda údaje na přehledu souhlasí s údaji finančního úřadu?

Offline

 

#3 2018-08-29 20:31:58

jola
Člen/ka

Re: Dodatečné DP 2017

Dobrý večer, paní Zdeno. Děkuji za odpověď. DPH nebudeme uplatňovat. Myslíte, že podáním dodatečného DP hrozí kontrola z  FÚ.
Zdravím a přeji hezký večer.                                                                        Jarmila.

Offline

 

#4 2018-09-02 17:59:13

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DP 2017

Dobrý den, paní Jarmilo. Rozdíl na dani bude cca 4 tis. Kč. Pochybuji, že by FÚ kvůli tak malé částce prováděl kontrolu.

Offline

 

#5 2021-03-10 18:19:31

Re: Dodatečné DP 2017

Dobrý večer, paní Zdeno,
FÚ mě vyzvalo k dod.DP, v roce 2017 jsem omylem synovi v DP neuvedla, že měl v květen-prosinec ještě příjem ze záv.činnosti a to částku 107.000 Kč. Zjistili to dle ČSSZ. Stačí vyplnit pouze příjem ze záv.činnosti, úhrn pojistného a přiložit od zaměstnavatele Potvrzení o zdan.příjmech, nebo mám vyplnit i příjem z podnikání..ď.
Děkuji za odpověď Lída

Offline

 

#6 2021-03-10 20:45:05

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DP 2017

Dobrý večer, paní Lído. V dodatečném přiznání se znovu uvádí i příjem z podnikání. Prostě vyplníte celé přiznání tak, jak mělo vypadat už tenkrát, tedy s podnikáním a se závislou činností. Navíc vyplňte 6. oddíl, určený pro dodatečná přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB