Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » přenesená daňová povinnost

#1 2018-05-11 16:19:30

artep
Člen/ka

přenesená daňová povinnost

Dobrý den,
mám dotaz ohledně par. 9, odstavec 1 ZDPH.

Odběratel, plátce DPH přijal fakturu od dodavatele, plátce DPH, i s vyúčtováním DPH. Faktura byla uhrazena vč. DPH. Na faktuře je uvedeno s DPH podle par. 9, odst. 1 ZDPH. Znamená to tedy, že se jedná o přenesení daňové povinnosti nebo se pletu? Měla jsem za to, že přenesení daňové povinnosti se řeší podle par. 92e.
Místem plnění služby bylo Německo.

Moc prosím o radu, děkuji

Offline

 

#2 2018-05-11 17:18:58

Zdena
Moderátorka

Re: přenesená daňová povinnost

O jakou službu šlo? Dodavatel je plátcem v ČR? § 9 odst. 1 ZDPH řeší místo plnění při poskytnutí služby osobě povinné k dani. Kdyby šlo o přenesení daňové povinnosti, tak by dodavatel fakturoval bez DPH.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » přenesená daňová povinnost

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson