Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-05-08 11:39:48

Marko78
Člen/ka

DPH - EU

Paní Zdeno,prosím Vás, poradila byste mi. OSVC,neplátce DPH půjčí /pronajme kameru podnikateli-EU, který ji použije zde na nějaké akci. Neplátce potřebuje vystavit na zapůjčení fakturu, vzniknou mu s tím nějaké povinnosti ohledně DPH, prosím? bude to sl.§9 odst.1 a násl. registrace ident.os.? nebo mimo DPH.
a ještě v případě, že by kamera nebyla jeho obch. majetkem, zdanění dle §10 ZDP, co s DPH?
moc Vám děkuji za ochotu

Offline

 

#2 2018-05-08 13:36:02

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - EU

Dobrý den, paní Marko. Vidím to takto:

Pokud pronajme kameru v rámci uskutečňování svých ekonomických činností, tak je kamera jeho obchodním majetkem bez ohledu na to, zda ji má pro účely daně z příjmů zařazenou v obchodním majetku. Podle § 4/4/c) ZDPH je obchodním majetkem takový majetek, který slouží k uskutečňování ekonomických činností. OSVČ poskytne službu podle § 9/1 ZDPH s povinností registrace identifikované osoby.

Pokud by pronajal svoji soukromou kameru a nebylo to v souvislosti s uskutečňováním jeho ekonomických činností (nájemce není obchodní partner), tak bych to viděla na příjem z příležitostného nájmu movité věci podle § 10/1/a) ZDP. Mimo DPH, neboť nejde o soustavnou ekonomickou činnost.

Offline

 

#3 2018-05-08 14:38:45

Marko78
Člen/ka

Re: DPH - EU

Paní Zdeno, mockrát děkuji za pomoc, i rychlost :-) krásný zbytek svátečního dne.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson