Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-02-04 16:55:51

artep
Člen/ka

prodej auta na úvěr v OM

Dobrý den, moc prosím o radu.

FO, plátce DPH, vede DE.

Neodepsaný osobní automobil v OM, na úvěr, prodal se souhlasem úvěrové společnosti. Z prodeje byla odvedena DPH. Prodejní cena byla 400 tis. s DPH, doplatek úvěru činil 385 tis.

A teď nevím, jak správně postupovat... Jestli je jednorázový doplatek úvěru daňový výdaj nebo ne. A jak je to s odpisy a zůstatkovou cenou.

1.) příjem 330 tis. bez DPH, uplatnit celou zůstatkovou cenu, tj. 122 tis., bez odpisu hmotného majetku; tudíž konečný příjem by činil 208 tis.
nebo
2.) příjem 330 tis. bez DPH, daňový výdaj dopl. úvěru 385 tis., uplatnit jen 50% ročního odpisu bez zůstatkové ceny.
3.)nebo je to celé jinak, a já jsem vedle jak ta jedle....

Doufám, že se zde najde hodná duše, která mi poradí.
Děkuji moc.
Petra

Offline

 

#2 2018-02-04 21:29:22

Zdena
Moderátorka

Re: prodej auta na úvěr v OM

Dobrý večer. Doplatek úvěru není daňovým výdajem. Podle § 24/2/b)/2. ZDP můžete uplatnit jako daňový výdaj zůstatkovou cenu prodaného hmotného majetku. Můžete uplatnit 50% ročního odpisu, ale o to nižší pak bude zůstatková cena, takže odpisy bych ani neuplatňovala (uplatnění odpisu je právo, nikoliv povinnost).

Offline

 

#3 2018-02-05 16:58:55

artep
Člen/ka

Re: prodej auta na úvěr v OM

Paní Zdeno,

děkuji, moc jste mi pomohla.
Petra

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB