Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-12-17 17:25:18

jirkavot
Člen/ka

Prodej akcií - jaký kurz ?

Dobrý den,
koupil jsem před 2 lety akcie za dolary a letos prodal opět za dolary. Našel jsem, že mohu použít pro přepočet dolarů na Kč jednotný kurz vyhlašovaný FÚ každý rok.
Nenašel jsem ale, jestli mám použít stejný kurz pro nákup i prodej v roce prodeje nebo použít kurz pro nákup v roce nákupu a kurz prodeje v roce prodeje.
Prosím o info, jak by to mělo být.
Předem děkuji.

Offline

 

#2 2017-12-18 23:19:17

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej akcií - jaký kurz ?

Dobrý den. Použití kurzu pro nákup v roce prodeje zákon výslovně neupravuje. Podle § 10/5 ZDP je výdajem cena, za kterou poplatník věc prokazatelně nabyl. Jestliže jste akcie prokazatelně nabyl v roce 2015, tak bych pro nákup použila jednotný kurz, který byl vyhlášen pro rok 2015.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson