Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-08-17 14:50:18

Marko78
Člen/ka

Operativní leasing-silniční daň

Dobrý den paní Zdeno, dovoluji si Vás poprosit o názor. Situace: Os. automobil pořízený na operativní leasing. Předpokládala jsem, že jako standardně bude provozovatel uvedený v TP leas.spol., která je i vlastníkem. ovšem vše je jinak :-(, Zápis v TP: Vlastník vozu: leasingovka (pronajímetel), provozovatel: nájemce. Existuje smluvní ujednání mezi pronaj. a nájemcem, v němž je uvedeno, že poplatníkem silniční daně je nájemce jako provozovatel předmětu leasingu.
Setkala jste se již s takovými podmínkami? Myslíte, že bude v pořádku, uplatnit si silniční daň jakou daňově uznatelný výdaj? Moc děkuji za případný názor.

Offline

 

#2 2017-08-17 22:53:20

Zdena
Moderátorka

Re: Operativní leasing-silniční daň

Dobrý večer. S těmito podmínkami jsem se setkala jenom u finančního leasingu. Pokud existuje smluvní ujednání a v TP je zapsaný jako provozovatel nájemce (podle § 4/1/a) zákona o dani silniční je poplatníkem daně), tak bude podle mého názoru v pořádku, když si uplatníte silniční daň jako daňově uznatelný výdaj.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson