Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-05-30 06:59:21

Paplub
Člen/ka

Prodej bytu a daň z příjmu

Dobrý den, paní Zdenko, měla bych na Vás opět jeden dotaz:

Zafinancovala jsem synovi byt v době, kdy neplatil pravidelné splátky úvěru ČMSS a ta ho vyzvala k jednorázové úhradě
celé pohledávky.
Splátku pohledávky jsem uhradila ČMSS v 07/2015 ..............- 840 tis.Kč
Syn se následně z bytu odstěhoval a byt mi daroval v 11/2015.
Z důvodu nepotřebnosti jsem byt v 04/2017 prodala za ......... +780 tis.Kč
Znalecký posudek bude určitě nižší než cena pořízení, protože odhad z 09/2009 byl 660 tis.Kč.
Dotaz: Pokud bude nový odhad pod 890 tis.Kč, bude daň z příjmu k 31.3.2018  0 Kč? "Myslím si, že není splněná podmínka ani 2 ani 5 let a bude danit. V případě, že ano, bude  to par. 9 a výdajem můžou být pouze skutečné výdaje? Děkuji

Offline

 

#2 2017-05-31 19:43:50

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej bytu a daň z příjmu

Dobrý den. Také si myslím, že nebyla splněna podmínka bydliště 2 roky před prodejem, ani podmínka 5 let vlastnictví, takže příjem bude podléhat dani z příjmů.

Zdaňuje se podle § 10/1/b) ZDP. Podle § 10/5 ZDP je v případě bezúplatného nabytí výdajem cena určená podle zvláštního právního předpisu o oceňování majetku ke dni nabytí. Nechejte si udělat odhad ceny bytu k 11/2015, kdy jste byt bezúplatně nabyla, to bude výdaj. Dále můžete započítat do výdajů všechny prokazatelně vynaložené výdaje na technické zhodnocení, opravy a údržbu bytu a výdaje spojené s jeho prodejem. Výdaje můžete uplatnit jen do výše příjmů (není možné vykázat ztrátu).

Vaše splátka pohledávky ČMSS podle mého názoru nehraje v tomto případě roli.

Offline

 

#3 2017-05-31 20:55:07

Paplub
Člen/ka

Re: Prodej bytu a daň z příjmu

Děkuji za Vaší odpověď. Pěkný večer.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson