Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-01-24 15:05:53

romča
Člen/ka

Snížení daně??

Dobrý den, prosím v kterém případě lze snížit silniční daň - příliš nerozumím ustanovení §6  zákona o silniční dani - snížit daň asi jen tak u OSVČ, která používá auto ke své činnosti nejde?? a ještě prosím, špatně jsem odvedla silniční daň - vznikl mi přeplatek - mám žádat o vrácení přeplatku, nebo to vrací FÚ samočinně na základě přiznání k dani silniční? Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2017-01-25 23:33:50

Zdena
Moderátorka

Re: Snížení daně??

Snížení daně podle § 6 může použít i OSVČ. O vrácení přeplatku se musí požádat (přeplatek do 100,- Kč nevracejí).

Offline

 

#3 2017-01-27 06:37:20

romča
Člen/ka

Re: Snížení daně??

prosím, pokud můžete objasněte blíže - v kterém případě jde snížit silniční daň?? pokud je auto používáno za nějakým speciálním účelem?

Offline

 

#4 2017-01-27 08:35:34

Marko78
Člen/ka

Re: Snížení daně??

§6 odst. 6 uvádí, jak snížit sazbu daně, jediné,co Vás zajímá je datum první registrace.

Offline

 

#5 2017-01-30 13:35:26

romča
Člen/ka

Re: Snížení daně??

takže si může snížit daň OSVČ - třeba i tesař, moc se v tom neorientuji, že by to bylo až tak jednoduché??

Offline

 

#6 2017-01-30 18:29:18

taxi
Člen/ka

Re: Snížení daně??

Dobrý den, ano, uplatnit snížení daně dle §6 může jakákoli osoba, právnická i fyzická, která užívá auto k podnikání.

Offline

 

#7 2017-01-31 13:21:16

romča
Člen/ka

Re: Snížení daně??

takže, pokud jsem za rok 2016 uplatnila v plné výši (naštěstí jen za 2 měsíce), tak za rok 2017 můžu začít platit silniční daň ve snížené výši o 48% a na vědomí FÚ to dám až při daňovém přiznání za rok 2017 - tedy v lednu 2018, nebo s tím mám ještě něco dělat? a znamená to, že pokud auto bylo zakoupené jako nové v listopadu, tak první registrace se bere od data přidělení SPZ?? - tím se myslí první osoba tedy vlastník auta uvedený v technickém průkazu?? asi to moc zkoumám?!

Offline

 

#8 2017-01-31 14:08:04

Marko78
Člen/ka

Re: Snížení daně??

Ve velkém TP je obvykle úplně nahoře uvedeno přímo datum první registrace vozidla. za rok 2016 můžete ještě dnes podat řádné opravné přiznání, kde si uplatníte snížení, k původnímu se nebude příhlížet, případně podat dodatečné, nevím, o kolik jste se "ošidila". ano na 2017 začněte platit nižší zálohy.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson