Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-12-16 11:55:26

MiB
Člen/ka

Jak z někoho dostat peníze, které vám dluží?

V červenci jsem dělal několik dní komparz pro jeden film. Honorář jsem dostal, ale nebyly mi vyplaceny přesčasy. Ve smlouvě je, že "Za každou přesčasovou hodinu během natáčení obdrží umělec 1/12 celého denního honoráře. Odměna bude vyplacena do 10 dnů po obdržení platby od klienta (produkce) na účet agentury FH". Je nás několik set, kterým tato agentura nevyplatila přesčasy (1000,- až 3000,- pro každého komparzistu). Konaktovali jsme tedy produkci, která nám sdělila, že agentuře vše dávno zaplatila a že by nám měla peníze obratem vyplatit. Majitelka agentury se k tomu buď nevyjadřuje, nebo tvrdí, že peníze se budou postupně posílat na jednotlivé účty aktéru. Nikdo z nás ale dosud žádné nedostal. Jeden komparzista se pokouší organizovat trestně právní kroky, na to paní majitelka reagovala tak, že mu pohrozila tím, že na něj podá trestní oznámení pro porušení mlčenlivosti. Je možné s tím něco dělat? Díky moc za jakékoliv rady!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB