Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » KH - rozdělení faktury

#1 2016-10-11 18:57:22

jola
Člen/ka

KH - rozdělení faktury

Dobrý den,
klient má v pronájmu nebytové prostory . Část prostorů používá pro soukromé účely. Pronajímatel zasílá fakturu 1x za rok . Faktura je na částku 60.000,- . Prosím, můžete mi poradit, jak  správně zapsat do závazku rozdělení faktury na ekonom.činnost a osobní využití. Jedná se mi, aby se to správně zapsalo do kontrolního
hlášení. Když to rozdělím na 70% a 30% , tak osobní využití by bylo 18.000,- Kč to značí, že je to nad 10.000,- a já nevím,jak to zapsat správně. Vedeme daňovou evidenci.

Děkuji moc za vaše rady.

                                                                                                     Jarmila

Offline

 

#2 2016-10-16 10:51:05

janavk
Administrátorka

Re: KH - rozdělení faktury

I když by suma na podnikání spadla pod 10 tisíc Kč, rozhodující je celková částka na dokladu. Více viz http://jakpodnikat.cz/kontrolni-hlaseni … povedi.php - "Částečně osobní spotřeba".

Offline

 

#3 2016-10-18 17:34:40

Zdena
Moderátorka

Re: KH - rozdělení faktury

Způsob zápisu záleží na programu, který používáte. Zkuste se poradit na horké lince. Nebylo by jednodušší dát celou fakturu do odpočtu a na soukromou spotřebu vystavit doklad o použití?

Offline

 

#4 2016-10-26 09:16:16

jola
Člen/ka

Re: KH - rozdělení faktury

Dobrý den paní Zdeno, přesně tak jsem to udělala. Celou fakturu jsem dala do odpočtu a na osobní spotřebu udělala doklad o použití.

Děkuji za odpověď.                                Jarmila

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » KH - rozdělení faktury

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB