Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-07-07 15:50:47

Light
Člen/ka

Doložení praxe u řemeslné živnosti

Dobrý den, mám dotaz ohledně doložení praxe k řemeslné živnosti, ve které nejsem vyučen. Chci založit živnost na montáž chladících zařízení a potřebuji doložit rok praxe, protože jsem vyučen v příbuzném oboru. Problém nastává v tom, že jsem toto zaměstnání vykonával před 11 lety, kdy tento obor byl zařazen pod živnost montáž vyhrazených elektrických zařízení a tím pádem mám ve smlouvě zapsáno, že jsem pracoval jako elektromontér a ne jako montér chladících zařízení. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2016-07-07 20:05:28

Zdena
Moderátorka

Re: Doložení praxe u řemeslné živnosti

Dobrý den. Zkuste kontaktovat bývalého zaměstnavatele a požádejte ho, aby Vám vystavil potvrzení, že jste vykonával činnost montéra chladících zařízení.

Offline

 

#3 2016-07-07 20:13:15

Light
Člen/ka

Re: Doložení praxe u řemeslné živnosti

Dobrý den, děkuji za odpověď. Bohužel jsem kontaktoval živnostenský úřad u nás v Plzni a na žádné potvrzení nebude brán zřetel. Bylo mi sděleno, že uznají praxi pouze když bude pozice zapsána v pracovní smlouvě. Tak nevím.

Offline

 

#4 2016-07-07 21:11:59

Zdena
Moderátorka

Re: Doložení praxe u řemeslné živnosti

Uznání praxe je v kompetenci živnostenského úřadu. Navrhli nějaké řešení? Třeba odpovědného zástupce?

Offline

 

#5 2016-07-07 21:43:01

Light
Člen/ka

Re: Doložení praxe u řemeslné živnosti

Asi mi nic jiného nezbyde. Existuje určitá lhůta po kterou budu muset mít odpovědného zástupce? Nebo ho budu muset mít po celou dobu podnikání? Děkuji.

Offline

 

#6 2016-07-07 22:14:24

Zdena
Moderátorka

Re: Doložení praxe u řemeslné živnosti

Odpovědného zástupce musíte mít tak dlouho, dokud nezískáte potřebnou praxi. V tomto případě bych to viděla na 1 rok.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB