Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-05-17 20:02:54

jirkavot
Člen/ka

Prodej nemovitosti z restituce

Dobrý den, prosím o názor, jak je to s daní z příjmu v případě, kdy matce s dcerou se vrátila nemovitost v restituci v 90.letech, každé ideální 1/2 . Pak matka cca před 10 lety zemřela a dcera zdědila matčinu 1/2 , takže nemovitost nyní vlastní celou.  Když ji teď prodá, jakou bude platit daň z příjmů ? Z restituce by měly být prodeje osvobozeny, ale je otázka, jak to ovlivnila smrt matky ? Nemovitost je pronajímána, dcera v ní nebydlí. Předem děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2016-05-17 20:04:50

jirkavot
Člen/ka

Re: Prodej nemovitosti z restituce

Ještě doplnění - jedná se o rodinný dům.

Offline

 

#3 2016-05-18 10:35:29

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej nemovitosti z restituce

Příjem z prodeje bude osvobozen od daně podle § 4 odst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmů - doba mezi nabytím vlastnického práva a prodejem nemovitosti přesáhne 5 let.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson