Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-05-11 19:23:08

Tibi
Člen/ka

Hudebni Producent, DJ, jak a co?

Zdravim vsetkych z fora jakpodinkat.cz

Riesim tu z moho pohladu velmi komplikokvany problem.

Som Slovak zijuci uz roky v Cechach. Zivim sa ako producent elektronickej hudby a DJ vratane dalsich inych cinnosti s tym spojenych (tvorba zvukov, atd...). Vsetky moje prijmy dostavam zo zahranicia a rad by som ich legalizoval a platil zdravotne poistenie a dane tu v CR. Platit to vsetko na Slovensku nedava zmysel kedze zijem tu.
Neviem si poradit s tym ako zacat a kde sa registrovat a co vsetko potrebujem. Na zivnostenskom urade mi nevedeli presne povedat co mam robit.
(Mam v CR prechodny pobyt uz 6 rokov a miestom podnikania moze byt byt v ktorom byvam).


Mam teda niekolko otazok a dufam ze mi budete moc pomoct.

1. Mam si zalozit zivnost alebo mi staci OSVC bez zivnnosti?

2. Ak mi staci OSVC, kde sa mam prihlasit a mam narok si platit zdravotne poistenie v CZ?

3. Ak zivnost, tak ktoru presne?

4. Kde vsade sa musim prihlasit ked uz OSVC alebo Zivnost budem mat?

5. Musim znovu danit prijmy uz zdanene v zahranici?

6. Asi najlepsie bude sa rovno spytat ci niekto z vas pozna uctovnika/uctovnicku ktory sa vyzna v prijmoch v zahranici (ak nieco take vobec existuje), pretoze ohladom toho mam milion otazok.

Snad mi niekto bude vediet poradit. Mam z toho hlavu celu zamotanu :D

Vopred vam vsetkym dakujem a omluvam sa za mozne gramaticke chyby :)

Offline

 

#2 2016-05-12 17:54:16

Tibi
Člen/ka

Re: Hudebni Producent, DJ, jak a co?

No ako vravim bude to asi zlozitejsie ked nikto nepise :D

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB