Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-29 14:28:26

brondel
Člen/ka

automobil na úvěr, jako závazek v DE

Dobrý den,

mám automobil na úvěr, vedu DE a auto je v majetku firmy. V daňovém přiznání se uvádí i výše závazků a já nevím, jestli se závazek uvádí jako zůstatková cena vozu po odepsání odpisu nebo se uvádí zbytek "dlužné" částky podle splátkového kalendáře.

Např.: zůstatková cena vozu je 250 tis po odpisu za rok 2015, ale podle splátkového kalendáře dlužím úvěrové společnosti ještě 325 tis., včetně úroků, jistiny a pojištění.
Mám uvést závazek 250 tis nebo 325 tis?

A ještě se chci zeptat, když mám na splátkovém kalendáři napsáno, že pojištění není daňový výdaj, znamená to, že si jej nemohu odpočíst z daní? Měla jsem za to, že když je pojištění součásti splátky, že jej mohu uplatnit i jako daňový výdaj, když jej platím.

Snad je to srozumitelný dotaz.
Děkuji.
Magda

Offline

 

#2 2016-03-30 00:10:15

Zdena
Moderátorka

Re: automobil na úvěr, jako závazek v DE

Závazek = dluh. Do závazků uveďte zbytek dlužné částky 325 tis. Kč podle splátkového kalendáře. 

Podle mého názoru si můžete uplatnit zaplacené pojištění jako daňový výdaj. Co je přesně napsáno na splátkovém kalendáři?

Offline

 

#3 2016-03-30 07:10:53

brondel
Člen/ka

Re: automobil na úvěr, jako závazek v DE

Dobrý den, ve splátkovém kalendáři je u kolonky hav. pojištění a zákonné pojištění napsáno: není zdan. plněním.

Děkuji.
Magda

Offline

 

#4 2016-03-30 10:23:10

Zdena
Moderátorka

Re: automobil na úvěr, jako závazek v DE

Ta poznámka se vztahuje pouze k dani z přidané hodnoty:-)

Offline

 

#5 2016-03-30 14:30:56

brondel
Člen/ka

Re: automobil na úvěr, jako závazek v DE

Paní Zdenko moc děkuji :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB