Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-15 13:20:48

dajanka
Člen/ka

Příspěvek na soukromé životní pojištění

Dobrý den paní Zdeno,

v potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2015, mám na řádku 15 příspěvek zaměstnavatele na soukromé životní pojištění Kč 3600,-Kč. Uvádí se tato částka také na nějakém řádku v přiznání k dani?

Děkuji Daja

Offline

 

#2 2016-03-15 14:03:48

Zdena
Moderátorka

Re: Příspěvek na soukromé životní pojištění

Dobrý den, paní Dajo.
Pokud jste životní pojištění nezrušila, tak tuto částku nikde v přiznání neuvádíte.

Offline

 

#3 2016-03-15 18:09:31

dajanka
Člen/ka

Re: Příspěvek na soukromé životní pojištění

Děkuji za odpověď a prosím ještě o jednu radu.
FO, plátce DPH v r.2014 koupil auto na úvěr a odpočetl si DPH. V roce 2015 přerušil podnikání i přestal být plátce DPH, vrátil 4/5 DPH FÚ za to auto. Nyní nepodniká, ale má problém s autem, kterého by se potřeboval zbavit.
Kamarád by splátky převzal, ale chce si odepsat DPH za auto. To si myslím už podruhé nejde,  když ten první si DPH nárokoval a taky ho vrátil.Tomuhle nerozumím, tak prosím o radu, jak by jste tohle řešila vy.

Děkuji Dája

Offline

 

#4 2016-03-16 00:19:33

Zdena
Moderátorka

Re: Příspěvek na soukromé životní pojištění

Dobrý večer, také si myslím, že si kamarád DPH neodečte. Nejde o to, že by to bylo podruhé, ale klient už není plátcem DPH, takže vystaví fakturu na auto bez daně. Kdyby měl odvádět DPH, tak by o tuto daň zvýšil cenu.

Offline

 

#5 2016-03-17 18:39:32

dajanka
Člen/ka

Re: Příspěvek na soukromé životní pojištění

Dobrý den paní Zdeno,

taky jsem myslela na to, že hlavně nemůže, protože už není plátce, ale blbě jsem to napsala.
Včera mi bylo ale řečeno, že se ptali na FÚ a paní jim řekla, že si může kamarád odpočítat DPH. Tím, že FO vrátila DPH za auto a i když je neplátce, tak ten druhý si to může odpočíst. No, nevím, nějak se mi nezdá, ale FU má pravdu skoro vždycky...   

Mějte se hezky. Daja

Offline

 

#6 2016-03-17 21:12:47

Zdena
Moderátorka

Re: Příspěvek na soukromé životní pojištění

Dobrý večer, paní Dajo. Když to řekla paní z FÚ, tak si kamarád zaručeně odpočítá DPH:-) Necháme se překvapit, z čeho bude odpočítávat.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB