Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-13 12:15:48

sevj
Člen/ka

účetnictví a výdaje paušálem r.2015

Dobrý den paní Zdeno, prosím mám dotaz.
Fotovolt.panely na střeše, licence od 2009, z toho důvodu vedeme účetnictví, ale pro výpočet daně z příjmu používám výdaje paušálem .
Lze toto i za rok 2015? vzhledem k novému §21h dzp

(§ 21h Vztah k účetním předpisům

U poplatníka, který je účetní jednotkou, jsou příjmy jeho výnosy podle právních předpisů upravujících účetnictví a výdaji jeho náklady podle právních předpisů upravujících účetnictví, s výjimkou poplatníků, kteří účtují v soustavě jednoduchého účetnictví.)

můžu vůbec použít výdaje paušálem, když vedu účetnictví?? pro rok 2015

Děkji moc za odpověď už se v tom motám...

Offline

 

#2 2016-03-13 17:04:06

Zdena
Moderátorka

Re: účetnictví a výdaje paušálem r.2015

Dobrý den,

i v roce 2015 můžete vést účetnictví a uplatňovat výdaje procentem z příjmů, stejně, jako jste postupovali dosud. Ustanovení § 21h ZDP na to nemá žádný vliv, nepřineslo věcnou změnu.

Ale už máte za sebou povinných 5 let vedení účetnictví, takže v roce 2015 můžete vést daňovou evidenci a máte po starostech:-)

Offline

 

#3 2016-03-13 17:43:19

sevj
Člen/ka

Re: účetnictví a výdaje paušálem r.2015

děkuji moc za Vaši odpověď i za dobrý tip. Děkuji  Preji pěkný zbytek neděle. Ševelová

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson