Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-02-22 16:39:06

jaasta
Člen/ka

Přiznání darované nemovitosti

Dobrý den, prosím můžete mi poradit jak a kam mám v daňovém přiznání k dani z příjmů uvést (přiznat) darovanou nemovitost od matky a co k tomu mám doložit. Budu muset uvést hodnotu nemovitosti, odhad na nemovitost nemám,
nebo stačí jen uvést číslo jednací vkladu z katastru? Vůbec si s tím nevím rady.

Offline

 

#2 2016-02-22 23:20:27

Zdena
Moderátorka

Re: Přiznání darované nemovitosti

Oznámení osvobozených příjmů nemá s daňovým přiznáním nic společného. Pouze se odevzdává ve stejném termínu.

Na oznámení není žádný předepsaný tiskopis. Můžete použít nepovinný tiskopis ze stránek Finanční správy:
http://www.financnisprava.cz/assets/tis … 1512301402

Pokud byla hodnota darované nemovitosti nižší, než 5 mil. Kč, tak nemusíte přijatý dar oznamovat. Pokud byla hodnota vyšší, tak bych asi nechala udělat odhad.

Offline

 

#3 2016-02-23 07:24:44

jaasta
Člen/ka

Re: Přiznání darované nemovitosti

Zdena napsal(a):

Oznámení osvobozených příjmů nemá s daňovým přiznáním nic společného. Pouze se odevzdává ve stejném termínu.

Na oznámení není žádný předepsaný tiskopis. Můžete použít nepovinný tiskopis ze stránek Finanční správy:
http://www.financnisprava.cz/assets/tis … 1512301402

Pokud byla hodnota darované nemovitosti nižší, než 5 mil. Kč, tak nemusíte přijatý dar oznamovat. Pokud byla hodnota vyšší, tak bych asi nechala udělat odhad.

Hodnota darované nemovitosti je nižší než 5 mil. Na telefonický dotaz mi paní z FÚ řekla že dar podléhá dani z příjmu a abych to uvedla do daňového přiznání k dani z příjmu, tak mě to znejistilo.

Moc Vám děkuji a vaší pomoci si moc vážím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB