Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-02-11 12:30:17

Radmila
Člen/ka

pohledávka

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na následující:
v minulém roce, danovém přiznání za 2014 jsem zaúčtovala pohledávku z roku 2011. (Paní mi nezaplatila fakturu v roce 2011 za vystavené zboží.
Ale v listopadu 2015 mi paní poslala( v hodnotě ceny faktury z r-2011) jiné- zbylé zboží z jejího krachujícího obchodu. Já jsem toto zboží obratem prodala a vystavila svoji fakturu se stejnou cenu jako byla pohledávka.

Jak prosím toto účtovat a kde vypsat v danovém prohlášení? Bude to podléhat znovu zdanění, když už jsem vlastně jednou danila v roce 2014 (ř.105 a ř.37).

Moc děkuji
Radmila

Offline

 

#2 2016-02-25 12:53:34

Radmila
Člen/ka

Re: pohledávka

Dobrý den,
prosím, můžete mi poslat odpověd?
Moc děkuji
Radmila

Offline

 

#3 2016-02-25 18:45:59

Marie66
Člen/ka

Re: pohledávka

Dobrý den.
Tak to je opravdu "zašmodrchaná" situace.
Asi by bylo dobré, aby paní, na zboží z jejího krachujícího obchodu, Vám vystavila fakturu s datem v listopadu.
Pro Vás to bude výdaj - pořízení zboží. To znamená, že fiktivní příjem z roku 2014 bude vyrovnán fiktivním výdajem z listopadu 2015.
Zdaníte příjem, který jste skutečně obdržela na konci roku 2015.
Bude se jednat jakoby o dvojí příjem a jeden výdaj. Tedy ve výsledku o jeden příjem.
Lepší řešení mě nenapadá, ale třeba někdo jiný poradí lépe :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB