Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-06 21:21:00

Petr.Nosal
Člen/ka

Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

Dobrý den,

začal jsem podnikat cca v květnu 2015, ale bohužel jsem nic nevydělal. Momentálně jsem cca 30.000,- Kč v mínusu.

Podnikání mám jako vedlejšák k HPP a nejsem plátce DPH.

Nakupuji věci a následně je prodávám na Aukru. Na Aukru to vypadá, jako kdybych prodejem generoval zisk, ale ve skutečnosti
moje náklady na nákupy věcí převážily to co jsem doposavad prodal, protože věci nejdou na odbyt, tak jak jsem si představoval.

Tudíž jsem skončil ke konci roku 2015 cca 30.000,- Kč v mínusu.

Prosím poraďte jak mám odevzdat přiznání k dani z příjmu.

S pozdravem,

Petr Nosál

Offline

 

#2 2016-01-07 08:59:01

jaromira
Člen/ka

Re: Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

Dobrý den,

pokud vykážete ztrátu z podnikání, jste povinen podat DAP - § 38g ZDP  -  Vyplníte přílohu č.1 DAP.
Zuto ztrátu si pak můžete uplatnit nejdéle v 5 následujících zdaňovacích obdobích - § 34 ZDP.

V zaměstnání požádáte o" Potvrzení o příjmech" a vyplníte §6 DAP  -  str.2 DAP
V DAP Vás to bude navádět, které řádky vyplnit.

Taktéž musíte podat Přehledy pro OSSZ a ZP.

Offline

 

#3 2016-01-07 15:40:56

janavk
Administrátorka

Re: Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

Offline

 

#4 2016-01-07 19:39:21

Petr.Nosal
Člen/ka

Re: Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

Dobrý den,

děkuji Vám za odpovědi.

Tak to mi celé přijde složité. Myslel jsem, že jim tam odevzdám jenom papír s nulou a Hasta la vista, baby.

Budu si muset najmout daňového poradce :-(

S pozdravem,

Petr Nosál

Offline

 

#5 2016-01-10 07:40:30

Petr.Nosal
Člen/ka

Re: Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

jaromira napsal(a):

V zaměstnání požádáte o" Potvrzení o příjmech" a vyplníte §6 DAP  -  str.2 DAP
V DAP Vás to bude navádět, které řádky vyplnit.

Taktéž musíte podat Přehledy pro OSSZ a ZP.

Dobrý den,

není mi jasné, proč musím žádat v práci o potvrzení o příjmech, když daně za mě jako za zaměstnance zpracuje zaměstnavatel.

Jde mi pouze o daně z mé živnostenské činnosti, která s trvalým pracovním poměrem nesouvisí.

Offline

 

#6 2016-01-10 09:06:58

Petr.Nosal
Člen/ka

Re: Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

A to potvrzení o příjmech z HPP mám žádat za celý rok 2015, nebo jen za dobu kdy podnikám?

Offline

 

#7 2016-01-10 09:08:43

Petr.Nosal
Člen/ka

Re: Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

Prodal jsem tři věci na Ebay, mám to uvést v příjmech ze zahraničí, nebo se na to mám vyprdnout?

Offline

 

#8 2016-01-10 17:02:50

Zdena
Moderátorka

Re: Odevzdání přiznání daně z příjmu - jsem v mínusu

Tentokrát za Vás nezpracuje daně zaměstnavatel, ale Vy sám. Vyžádejte si potvrzení o příjmech a sdělte zaměstnavateli, že nežádáte o roční zúčtování záloh. Daně z živnostenské činnosti sice nesouvisejí s pracovním poměrem, ale souvisejí s Vaší celkovou roční daňovou povinností.

Potvrzení o příjmech si vyžádejte za celý rok 2015.

Prodané věci na Ebay se uvádějí v příjmech ze živnosti v tuzemsku. Ovšem prodej na tomto portálu Vám může přinést další administrativní trable. Předpokládám, že platíte portálu poplatky za vystavení zboží, nebo nějakou zprostředkovatelskou provizi. Pokud ano, tak přijímáte službu od osoby neusazené v tuzemsku a stáváte se identifikovanou osobou podle § 6h/a) zákona o DPH. Podrobnější informace k identifikované osobě najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovan … -k-dph.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB