Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-06 14:19:29

MarieNem
Člen/ka

Přerušení podnikání

Dobrý den, prosila bych o radu nebo zkušenosti. Psala jsem tu o problému rozpuštění sdružení 2 podnikatelů. K tomu již došlo k 31.12.2015 sdružení zaniklo. Můj manžel, který vedl daňovou evidenci za sdružení pokračuje v provozovně i zatím se vším majetkem. Vypořádání ještě nebylo provedeno, ani vyúčtováno. Druhý podnikatel podle mého zjištění přerušil od 1.1.2016 do 31.12.2016 živnost.
Já budu zpracovávat daňové přiznání z příjmů za rok 2015, kdy jsem myslela, že budou zdaněny příjmy a výdaje, tak jako obvykle a až v dalších obdobích 2016 a dalších se projeví a bude se počítat s daňovými dopady ( pohledávky , závazky a zásoby), až se vše vyúčtuje, jeden přenechá nebo odprodá podíl na zásobách atd. Předpokládala jsem, že druhý podnikatel bude také dál pokračovat.
Prosím o radu. Tím,že od 1.1.2016 druhý účastník přerušil činnost, je nutné již v přiznání za rok 2015 něco dodaňovat,  nespotřebované zásoby atd? Jde mi o to,abych neudělala daňové přiznání špatně.
Je nutné vypořádání po rozpuštění provést tak,aby se dalo do přiznání za rok 2015 nebo stačí později. Případné daňové dopady se projeví až za rok 2016, kdy třeba jeden druhému zásoby prodá nebo přenechá.
Moc děkuji!!!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB