Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-12-25 11:16:34

Bronislava
Člen/ka

Zdanění příjmu z pachtovného

Dobrý den,
prosím Vás o radu, jak zdanit příjem z pachtovného (pozemky v mém vlastnictví užívá zemědělské družstvo). Podle uzavřené pachtovní smlouvy mně za období od 1.10.2014 do 30.9.2015 zaplatili v roce 2015 pachtovné 8.744,- Kč. Je nutné tuto částku zdanit a jakým způsobem? Děkuji.

Offline

 

#2 2015-12-26 17:34:38

JANAA
Člen/ka

Re: Zdanění příjmu z pachtovného

Dobrý den, předpokládám, že jste zaměstnanec, Vaše příjmy z pachtu přesáhly 6 tisíc, musíte  zdanit v daňovém přiznání.
Od zaměstnavatele si vyžádáte potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2015, a nahlásíte mu, že si vyúčtování daně za rok 2015 nepřejete udělat - viz prohlášení poplatníka, a sama vyplníte daňové přiznání, kde do správných kolonek uvedete jak příjmy ze zaměstnání, tak příjmy z nájmu (do přílohy II. §9).

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson