Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-12-16 19:40:47

milfu
Člen/ka

evidence zemědělského podnikatele

Dobrý den, letos v květnu byla podmínka při podání Jednotné žádosti 2015 (na ošetřování travních porostů kolem 3 ha), být zaevidován jako zemědělský podnikatel, tzn.mít Osvědčení o zápisu do evidence zemědělského podnikatele. Mám oznamovací povinnost ke Zdravotní pojišťovně a ČSSZ? Jsem zaměstnaná a toto je vedlejší činnost. Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2015-12-17 19:24:03

Zdena
Moderátorka

Re: evidence zemědělského podnikatele

Vykonáváte samostatnou výdělečnou činnost, takže máte oznamovací povinnost vůči ZP a OSSZ.
http://www.cssz.cz/cz/pojisteni-osvc/druhy-svc/

Přijaté dotace SZIF budete zdaňovat jako příjmy ze samostatné činnosti podle § 7 zákona o daních z příjmů. Pokud neuplatníte prokázané výdaje, tak můžete uplatnit výdaje ve výši 80% příjmů.

Offline

 

#3 2015-12-18 08:52:27

milfu
Člen/ka

Re: evidence zemědělského podnikatele

Dobrý den, děkuji za odpověď a chápu to dobře, že to stačí oznámit až s přehledem? viz.OSVČ není povinna dokládat důvody pro výkon vedlejší samostatné výdělečné činnosti, které ČSSZ vede ve své evidenci nebo má možnost si tento údaj obstarat v elektronické podobě. ČSSZ je povinna tyto důvody zveřejnit. Skutečnosti o vedlejší samostatné výdělečné činnosti musí OSVČ oznámit nejpozději na Přehledu o příjmech a výdajích za kalendářní rok, za který chce být považována za vykonávající vedlejší SVČ.

Offline

 

#4 2015-12-18 23:05:21

Zdena
Moderátorka

Re: evidence zemědělského podnikatele

Dobrý večer, zahájení samostatné výdělečné činnosti byste měla oznámit do 8. dne následujícího měsíce.
http://www.cssz.cz/cz/pojisteni-osvc/povinnosti.htm

Spolu s přehledem se oznamují (někdy i dokládají) důvody pro výkon vedlejší činnosti.

Offline

 

#5 2016-07-20 09:28:23

parila
Člen/ka

Re: evidence zemědělského podnikatele

Dobrý den, jsem ve stejné situaci, mám vydáno Osvědčení o zápisu do evidence zem. podnikatele, je to vedlejší činnost, oznámila jsem na ZP i OSSZ, musím hlásit také na FÚ?
Děkuji a zdravím!

Offline

 

#6 2016-07-20 18:36:11

Zdena
Moderátorka

Re: evidence zemědělského podnikatele

Ano, měla byste se zaregistrovat na FÚ k dani z příjmů fyzických osob do 15 dnů ode dne, kdy začnete vykonávat výdělečnou činnost.
Formulář přihlášky zde: http://www.financnisprava.cz/assets/tis … 1607201011

Offline

 

#7 2016-07-21 07:30:39

parila
Člen/ka

Re: evidence zemědělského podnikatele

Děkuji za odpověď, na telefonický dotaz na FÚ mi bylo sděleno, že "asi ne", což mě docela zarazilo. Ráda bych měla vše v pořádku, vyplním a pošlu.
Pěkné letní dny!

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson