Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-10-04 22:38:31

michala23
Člen/ka

Daň z nabytí nemovitých věcí - nezkolaudovaná stavba

Dobrý den, prosím o radu ohledně daně z nabytí nemovitých věcí. FO - plátce DPH, výdaje uplatňovány paušálem. V roce 2012 začal stavět výrobní halu, která nebyla zkolaudována. Tento měsíc byla prodána.
Je nutné zaplatit daň z nabytí nemovitých věcí, ikdyž stavba nebyla zkolaudována?

Ještě prosím o kontrolu :)
1) prodáno je s DPH (při stavbě bylo uplatňováno - od roku 2012)
2) daň z příjmu bude dle §10, je používán výdajový paušál, stavba tedy není součástí OM. Příjem z prodeje neovlivní ZP a SP.
3) prodejní cena bude v daň.přiznání ponížena o prokazatelné výdaje na pořízení stavby + daň z nabytí nemovitých věcí (pokud bude nutné ji zaplatit)

Mockrát děkuji za případné reakce.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson