Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » zaplaceno víc než je na faktuře

#1 2015-07-16 06:58:47

romča
Člen/ka

zaplaceno víc než je na faktuře

Prosím o radu. Vystavená faktura např. na 9970,- zákazník je spokojený, zaplatí  a udělá gesto a pošle na účet o 30,-Kč víc (kdyby mi je dal do ruky koupím si čokoládu) Co s tím - musím předělávat fakturu, navýšit DPH,... je to akorát práce navíc a pomalu se to kvůli 30,-Kč nevyplatí.děkuji moc za radu

Offline

 

#2 2015-07-16 14:14:04

Marie66
Člen/ka

Re: zaplaceno víc než je na faktuře

Určitě nemusíte předělávat fakturu. Převod peněz není zdanitelné plnění, proto ani oněch např. 30 Kč není předmětem DPH.
Fakturovanou částku zaevidujete jako úhradu faktury do příjmů a co je navíc, zahrnete do příjmů ovlivňujících základ daně, když je to na Bú :-)

Offline

 

#3 2015-07-16 14:22:26

romča
Člen/ka

Re: zaplaceno víc než je na faktuře

děkuji za radu, již jste se s tím takto někdy setkala?? takže platbu rozdělím - na úhradu vystavené faktury a ten zbytek třeba 30,-Kč dám do příjmů a ovlivní mi to pouze daňový základ pro výpočet daně z příjmů, já jen až mi zase přijde FÚ, aby mi to nenapadl, moc dobré zkušenosti s FÚ nemám,...

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » zaplaceno víc než je na faktuře

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB