Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-23 11:27:33

g108425
Člen/ka

Jednorázový honorář mimo EU

Dobrý den,

obdržím jednorázový autorský honorář ze země mimo EU v eurech (v hodnotě do 10 000Kč). Mám pozastavenou živnost, musím ji kvůli tomu obnovit? Jak se to daní, případně platí nějaké zdravotní/sociální?

Moc děkuji za odpověď.

Milan

Offline

 

#2 2015-03-23 13:22:21

Zdena
Moderátorka

Re: Jednorázový honorář mimo EU

A ten jednorázový honorář obdržíte za příležitostnou (nahodilou, spíše jednorázovou) činnost, nebo za soustavnou (opakující se) činnost?

Offline

 

#3 2015-03-23 13:27:29

g108425
Člen/ka

Re: Jednorázový honorář mimo EU

Jde jednorázovou činnost, konkrétně o natočení a sestříhání videa.

Offline

 

#4 2015-03-23 21:53:39

Zdena
Moderátorka

Re: Jednorázový honorář mimo EU

Promiňte, přehlédla jsem, že jde o autorský honorář. Na příjmy z autorských práv nepotřebujete živnost, takže jste ji nemusel obnovovat. Tyto příjmy se ale, bohužel, nezahrnují pod příjmy z příležitostné činnosti podle § 10 zákona o daních z příjmů, které jsou do úhrnné výše 30 tis. Kč za rok osvobozené od daně.

Správně byste měl přiznat příjem podle § 7 odst. 2 písm. a zákona o daních z příjmů a řešit i zdravotní a sociální pojištění. Prakticky stejný postup, jako u příjmů ze živnosti, jenom v případě uplatnění výdajů procentem z příjmů můžete uplatnit výdaje ve výši pouze 40%.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson