Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-06 01:22:09

pmari
Člen/ka

Finanční dar - daň?

Dobrý den,
nejsem si jistá, jak je to aktuálně s placením daně z finančních darů. Chci si koupit byt a moje teta (sestra mé matky) se rozhodla, že mi na něj přispěje vyšší finanční částkou ze svých úspor. Budu platit darovací daň? Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2015-03-07 00:22:48

Zdena
Moderátorka

Re: Finanční dar - daň?

Darovací daň byla zrušena. Dary (bezúplatné příjmy) řeší zákon o daních z příjmů. Bezúplatný příjem od tety je osvobozen od daně podle ustanovení § 10 odst. 3 písm. c) zákona.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson