Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-02 14:46:57

soptinda
Člen/ka

30000 ročně nemusím zdanit?

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, přerušila jsem podnikání na ŽL a nastoupila na HPP do zaměstání.

Platí i v tomto případě, že si mohu vydělat 30 000 Kč ročně příležitostnou činností (kterou jsem před nástupem do zaměstání vykonávala na ŽL)?

Děkuji
Soptinda

Offline

 

#2 2015-03-02 16:52:24

jaromira
Člen/ka

Re: 30000 ročně nemusím zdanit?

Dobrý den, můj názor :

pokud by jste tuto činnost vykonávala soustavně - častěji, nedalo by se posoudit jako příležitostný příjem ( i s ohledem na činnost dle ŽL) a musela by jste být jako OSVČ vedlejší .

Offline

 

#3 2015-03-02 16:53:42

JANAA
Člen/ka

Re: 30000 ročně nemusím zdanit?

Příležitostná činnost není dle mne podnikání na ŽL...

Offline

 

#4 2015-03-02 17:23:13

soptinda
Člen/ka

Re: 30000 ročně nemusím zdanit?

Děkuji,

ale nějak tomu nerozumím.

ŽL mám přerušený, jsem zaměstnaná na HPP.

Pokud bych si vydělala dejme tomu 2x za rok 5000 Kč, je to v pořádku a bere se to jako příležitostná činnost?

Offline

 

#5 2015-03-02 17:49:32

Zdena
Moderátorka

Re: 30000 ročně nemusím zdanit?

Pojem příležitostná činnost není nikde přesně definovám. Pokud si vzpomínám, tak před lety byl i prodej vánočních kaprů posouzen jako živnostenské podnikání, nikoliv jako příležitostná činnost. Už přesně nevím, čím to bylo zdůvodněné. Zřejmě tím, že kapry sice prodávají jen jednou do roka, ale určitě mají záměr tuto činnost opakovat:-)

Offline

 

#6 2015-03-02 17:52:34

soptinda
Člen/ka

Re: 30000 ročně nemusím zdanit?

Aha, tak to je docela vtipné :-)

Pak aby se v tom člověk vyznal....

Tak teď už fakt nevím.

Offline

 

#7 2015-03-02 19:16:38

Zdena
Moderátorka

Re: 30000 ročně nemusím zdanit?

Pod pojmem příležitostná činnost si představuji nahodilou, spíše jednorázovou činnost, u které není zjevný záměr jejího opakování. Pak už by to byla soustavná činnost, která může být považována za podnikání. Příležitostně můžete například uklidit po malování, ostříhat keře, zpracovat projektovou dokumentaci (pokud jste autorizovanou osobou), zrostředkovat obchod atd. Pokud ale (vlastním jménem a na vlastní odpovědnost) uklízíte nebo stříháte keře opakovaně, pak jde podle mého názoru o živnostenské podnikání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB