Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-01-06 20:52:08

eizon
Host

Skladová evidence u E-shopu

Dobrý den,
přátelé, kdo provozujete E-shop, chci se zeptat, je-li potřeba při objednávce zboží do firmy od dodavatele či výrobce vést skladovou evidenci, když onen výrobek neprodleně odešlu zákazníkovi bez jakéhokoliv zhodnocení? Díky.

 

#2 2008-03-07 19:27:15

Lukáš
Host

Re: Skladová evidence u E-shopu

Tak to by mě také zajímalo. Je třeba vést skladovou evidenci u internetového obchodu??

 

#3 2008-03-20 07:33:00

ziny
Host

Re: Skladová evidence u E-shopu

Mám stejný problém. Prosím, mohl by nám někdo zkušenější poradit ? Děkuji

 

#4 2008-03-20 12:39:25

Zdena
Moderátorka

Re: Skladová evidence u E-shopu

Zpracovala jsem (pro synovce) evidenci začínajícího E-shopu za rok 2007 a sklady jsem nevedla - nic fyzicky neskladoval. Zboží buď obratem prodal, nebo použil pro své podnikání, případně i pro osobní potřebu. Na přijaté faktury jsem si nalepila "nudličky" s poznámkami a odkazy na příslušné vydané faktury a příjmové doklady.
Upozorňuji, že se v praxi se zbožím už dávno nepotkávám a že evidence neprošla kontrolou FÚ. Letos si objednal SW na míru a pokud se mu podnikání rozjede, tak hodlá sklady evidovat - hlavně pro svůj vlastní přehled.

Offline

 

#5 2009-06-02 22:45:56

supr.tomo
Člen/ka

Re: Skladová evidence u E-shopu

Dobrý den,

Měl bych také otázku, abych si to ujistil. Budu neplátce.

1. Sklad tedy vést v DE nemusím, ale když koupím třeba 100ks zboží, dám to do výdajů, tak předpokládám že počet prodaných kusů se musí rovnat 100?
2. Jedná se o zboží cca 70kč kus, jak zaevidovat v DE vadný kus, když se mi ho nevyplatí reklamovat?
3. Jak správně zaevidovat reklamaci, když jí budu řešit z ekonomických důvodů výměnou za jiný kus?

Předem děkuji za jakékoli info

Editoval supr.tomo (2009-06-02 22:46:07)

Offline

 

#6 2009-06-10 23:34:31

Zdena
Moderátorka

Re: Skladová evidence u E-shopu

1. Sklady sice vést nemusíte, ale bez evidence se neobejdete. Pokud nakoupíte 100 ks zboží, pak buď bude k 31.12. těchto 100 ks prodáno (v příjmech z podnikání), nebo bude neprodaná část vykázána v tabulce D daňového přiznání jako zásoba.

2.Buď jako nedaňový výdaj, nebo využít ustanovení § 24/2/zg) zákona o daních z příjmů:  "výdaje (náklady) vzniklé v důsledku prokazatelně provedené likvidace zásob materiálu, zboží, nedokončené výroby, polotovarů a hotových výrobků ...... K prokázání likvidace je poplatník povinen vypracovat protokol, kde uvede důvody likvidace, způsob, čas a místo provedení likvidace, specifikaci předmětů likvidace a způsob naložení se zlikvidovanými předměty, a dále uvede pracovníky zodpovědné za provedení likvidace" 

3. Poznámkou v evidenci zboží.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB