Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-17 11:04:06

Vlastina
Člen/ka

Datum uskutečnění zdanitelného plnění, sleva na dítě ve školce

Dobrý den,
v roce 2014 jsem vystavila zálohovou fakturu, která byla splatná v roce 2014, Vyučtování  a službu jsem provedla až v roce 2015, datum uskutečnění zdanitelného plnění mám uvést datum přijetí platby (tj. rok 2014) nebo datum kdy jsem poskytla službu (tj. 2015). Myslím si že by to měl být datum 2014, ale nejsem si jistá. Dále bych se chtěla zeptat, zda si můžu uplatnit dítě ve školce neuplatnňuji děti (uplatňuje je manžel) Děkuji Vlastina

Offline

 

#2 2015-01-17 20:22:43

Zdena
Moderátorka

Re: Datum uskutečnění zdanitelného plnění, sleva na dítě ve školce

Na daňovém dokladu k přijaté záloze se uvádí den přijetí platby (zdanitelné plnění se ještě neuskutečnilo).

Slevu za umístění dítěte si můžete uplatnit bez ohledu na to, kdo uplatňuje daňové zvýhodnění na vyživované dítě.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB