Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Vedlejší činnost a plátce DPH

#1 2014-12-10 10:55:51

marcoo
Člen/ka

Vedlejší činnost a plátce DPH

Dobrý den.
Mám vedlejší činnost, (jsem zaměstnanec) Mohu se stát dobrovolně plátcem DPH? Bude má činnost nadále vedlejší? Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2014-12-10 15:44:10

JANAA
Člen/ka

Re: Vedlejší činnost a plátce DPH

Dobrý den, ano, i když se stanete plátcem DPH, bude Vaše činnost vedlejší.
Otázka je, zda vás příslušný finanční úřad zaregistruje jako dobrovolného plátce, musíte mít pádný důvod k dobrovolné registraci, dost se to teď hlídá.

Offline

 

#3 2014-12-11 10:28:06

marcoo
Člen/ka

Re: Vedlejší činnost a plátce DPH

JANAA napsal(a):

Dobrý den, ano, i když se stanete plátcem DPH, bude Vaše činnost vedlejší.
Otázka je, zda vás příslušný finanční úřad zaregistruje jako dobrovolného plátce, musíte mít pádný důvod k dobrovolné registraci, dost se to teď hlídá.

Jde o to, že 90% mých klientů je plátcem DPH. Jsou majitelé obchodů a e-shopů. Proto je pro ně i pro mě pak výhodnější být plátcem DPH

Offline

 

#4 2014-12-11 10:44:00

Zdena
Moderátorka

Re: Vedlejší činnost a plátce DPH

Podejte si žádost o registraci a uvidíte.

Z hlediska sociálního pojištění je jedno, zda jste plátcem či neplátcem. Pokud splňujete podmínky pro vedlejší činnost (zaměstnanec, student, důchodce ...), tak jste OSVČ vedlejší.

Offline

 

#5 2014-12-12 13:26:47

marcoo
Člen/ka

Re: Vedlejší činnost a plátce DPH

Moc děkuji za radu.

Editoval marcoo (2014-12-12 13:26:56)

Offline

 

#6 2015-01-22 09:47:23

marcoo
Člen/ka

Re: Vedlejší činnost a plátce DPH

DObrý den.
Po dleších peripetích, jsem se tedy stal dobrovolně plátcem DPH. Bylo mi přiděleno DIČ. proč jej nemohou zákazníci nalézt ve veřejně dostupných rejtřících? Spíše u mých informací není dič uvedeno, jako u jiných fyzických osob, nezapsaných v OR? Měl bych se snad ještě někde nahlásit nebo tak něco?
Děkuji za info

Offline

 

#7 2015-01-22 19:35:05

Zdena
Moderátorka

Re: Vedlejší činnost a plátce DPH

Podívejte se na osvědčení o registraci, od jakého data jste (budete) registrován. Pak zadejte své DIČ sem:
http://adisreg.mfcr.cz/cgi-bin/adis/idp … ;poc_dic=1

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Vedlejší činnost a plátce DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB