Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-10-20 23:52:25

Kralik36
Člen/ka

odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o

Dobrý den, měním OSVČ na s.r.o a potřebuji prodat automobil vlastním druhým rokem (je v OM) do nové společnosti za zůstatkovou cenu. Potřebuji poradit jestli provedu odpis za druhý rok nebo ne pokud automobil prodám v listopadu. Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2014-10-21 19:01:02

Zdena
Moderátorka

Re: odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o

Do výdajů uplatníte 50% ročního odpisu a zůstatkovou cenu.
Vlastnímu s.r.o. byste měl prodat za cenu obvyklou.

Offline

 

#3 2014-10-21 20:06:01

Kralik36
Člen/ka

Re: odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o

děkuji. ptal jsem se právě na FÚ a tam mi řekli že mohu zůstatkovou cenu použít. ačkoliv co jsem tak koukal tak moje zůstatková cena stejně bude odpovídat běžné ceně daného auta v bazarech. myslím si že by to neměl být ani v tomto případě pak problém.

Offline

 

#4 2014-10-21 23:21:59

Zdena
Moderátorka

Re: odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o

§ 23 odst. 7 zákona o daních z příjmů:
"Liší-li se ceny sjednané mezi spojenými osobami od cen, které by byly sjednány mezi nespojenými osobami v běžných obchodních vztazích za stejných nebo obdobných podmínek, a není-li tento rozdíl uspokojivě doložitelný, upraví se základ daně poplatníka o zjištěný rozdíl;"
Pro jistotu si stáhněte a uschovejte několik nabídek nejbližších autobazarů, abyste byli schopni v případě potřeby prokázat, že auto bylo prodáno za cenu obvyklou.

Offline

 

#5 2014-11-01 16:29:19

Kralik36
Člen/ka

Re: odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o

Děkuji. Pro jistotu to tak udělám. ještě ale řeším problém s fixační klecí na skot která je stará buhvíkolik let a já ji kupoval před asi 6lety bez dokladu a pak opravoval a nyní bych ji potřeboval také odprodat. nevím jak to vyřešit aby bylo vše OK. Podobný problém mám s úhlovými bruskami které mám přes 2 roky a jejich pořizovací cena byla cca 1500kč za jednu.

Offline

 

#6 2014-11-03 21:31:14

Zdena
Moderátorka

Re: odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o

Aktuální cena použité úhlové brusky by se dala najít na internetu. Ale jsou to zanedbatelné částky, a jestli neprodáte svému s.r.o. 1 brusku za 10 tisíc, tak asi nikdo nebude zkoumat cenu obvyklou. U fixační klece bych postupovala podobně, i když to bude těžší. Zkuste najít alespoň přibližnou cenu na internetu, třeba zde:
http://stroje.bazos.cz/?hledat=FIXACNI+ … mp;iddel=1
další, sice už starší inzeráty:
http://zvirata.hyperinzerce.cz/fixacni- … FZwe1dViUM
http://zvirata.megainzerce.cz/chovatels … 595827.htm
Jestli prodáte klec např. za 15 tisíc, tak to asi nebude případnou kontrolu nijak dráždit.

Offline

 

#7 2014-11-04 08:09:39

Kralik36
Člen/ka

Re: odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o

Děkuji za rady

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB