Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Podnikání
  •  » Co je výhodnější, mám podnikat nebo být zaměstnaná?

#1 2014-09-18 00:23:24

purslova.petra
Člen/ka

Co je výhodnější, mám podnikat nebo být zaměstnaná?

Dobrý den,
potřebovala bych radu, jsem zaměstnaná na HPP (pobírám cca 23 tis. hrubého) na dobu určitou do srpna příštího roku a nyní se mi naskytla možnost si přivydělat na vedlejší pracovní poměr po dobu cca 2 let. Rozhoduji se, zda je výhodnější přivydělat si na dohodu o pracovní činnosti nebo si přivydělat jako OSVČ. Měsíční příjem z této vedlejší činnosti by měl být  kolem 35 tis. měsíčně. Počítám, že nynější zaměstnání (HPP) by bylo mou hlavní činností (předpokládám, že by to mělo být výhodnější). Manžel je v současné době v domácnosti (nepobírá příjem), ale to se samozřejmě může změnit a někam třeba nastoupí, také máme 2 děti. Pokud bych zvolila možnost si přivydělat jako OSVČ a uplatnila výdaje paušálem, v jaké výši se platí zdravotní  a sociální pojištění (jak se to počítá)?
Zkrátka potřebuji nějakou ?kombinaci? aby to pro mě bylo co nejvýhodnější.
Za rady předem moc děkuji.
Puršlová

Offline

 
  • Index
  •  » Podnikání
  •  » Co je výhodnější, mám podnikat nebo být zaměstnaná?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB