Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-08-01 13:35:29

pinkys
Člen/ka

Dovoz zboží z třetích zemí a následný prodej

Dobrý den,

už skoro týden si čtu na různých serverech často dost lišící se informace o tom, jak legálně objednat zboří v Čínském eshopu a následně jej prodávat v ČR. Proto píši zde, abych si vše ujasnil.

Nejdříve nastíním mou situaci: fyzická osoba (IČ), neplátce DPH, podnikání jako vedlejší činnost, uplatňuji paušály 60%

Rád bych ze serverů jako AliExpress apod. kupoval pro začátek např. drobnou bižuterii.

V eshopu tedy zaplatím kartou a zboží bude odesláno s poštovným zdarma přes China Post Air Mail.

Následně přijde zboží do ČR, kde se dostane na celní prohlídku. Ještě před samotnou objednávkou se musím zaregistrovat u celního úřadu, kde získám EURI. Následně budou všechny zásilky na mé jméno odbavovány jako obchodní zásilky. Takže se následně, pokud jsem to správně pochopil, vypočítá cena DPH a CLO. Tuto částku poté zaplatím při převzetí zboží.

Také nevím, jak je to s fakturou, která mi prokáže nákup tohoto zboží, pokud ji odesílatel nepřiloží, což se často může stát. Stačí pak použít například výpis z eshopu o zaplacení objednávky ?

Zisk z prodaného zboží se pak samozřejmě řádně zdaní.

Doufám, že jsem na něco v celém postupu nezapomenul, a pokud ano, prosím o doplnění.
Zajímá mě, zdali je tento postup správný.

Předem mnohokrát děkuji za odpovědi

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB