Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-07-30 12:36:42

nanta
Člen/ka

Stravenky

Dobrý den,
mohl by prosím někdo poradit?

FO - závodní jídelna, vede DE, plátce DPH.
Přijímáme stravenky za obědy, prosím o radu, jak zaúčtovat správně stravenky jak z hlediska DPH tak z hlediska Daně z příjmu, když je narazím na pokladnu a posléze mi přijde faktura za proplacení stravenek.

Mám program Pohoda.
Děkuji moc.

Editoval nanta (2014-08-07 20:10:25)

Offline

 

#2 2014-10-05 19:16:00

nvkHanka
Člen/ka

Re: Stravenky

Dobrý den, prosím o pomoc,
Fyzická osoba plátce DPH nakupuje stravenky pro zaměstnance, jak zapsat úhradu faktury v daňové evidence za pořízené stravenky.

Vedu: Z přijaté faktury hodnotu ceniny (stravenky) celá hodnota  daňově uznatelná, provize rozděluji na 45% nedaňově a 55% daňově. DPH uplatňuji pouze z části 55%.

Dále měsíčně ve mzdách je provedena srážka zaměstnanci  z čerpaných  stravenek v měsíci v hodnotě 45% . Tedy je mu ponížena výplata o tuto srážku a v daňových výdajích
mám pouze pokladna výdej mzda zaměstnance (poníženo o srážku).

Může mi někdo poradit zda mám správně zavedené stravenky? 

Děkuji za radu, informace jsou zcela nemožné sehnat.

Hanka

Offline

 

#3 2015-02-09 20:06:18

nvkHanka
Člen/ka

Re: Stravenky

Dobrý den, prosím o pomoc,
Fyzická osoba plátce DPH nakupuje stravenky pro zaměstnance, jak zapsat úhradu faktury v daňové evidence za pořízené stravenky.

Vedu: Z přijaté faktury hodnotu ceniny (stravenky) celá hodnota  daňově uznatelná, provize rozděluji na 45% nedaňově a 55% daňově. DPH uplatňuji pouze z části 55%.

Dále měsíčně ve mzdách je provedena srážka zaměstnanci  z čerpaných  stravenek v měsíci v hodnotě 45% . Tedy je mu ponížena výplata o tuto srážku a v daňových výdajích
mám pouze pokladna výdej mzda zaměstnance (poníženo o srážku).

Může mi někdo poradit zda mám správně zavedené stravenky? 

Děkuji za radu, informace jsou zcela nemožné sehnat.

Hanka



? Daňová evidence, účetnictví
? Stravenky

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB