Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-04-09 00:13:25

ToVy
Člen/ka

Nakup zbozi z EU - identifikovana osoba

Dobrý den,
Prosím o radu neboť čím vice o tom ČTÚ v zákoně, tím vice se do toho zamotavam.
Příkladná osoba:OSVČ, neplatce DPH.

Pokud jsem správně pochopil jsem povinnou osobou, ale jelikož můj obrat nepřesahuje 1mil Kč, nemusím se k DPH registrovat. Taky jsem pochopil, ze pakliže nakoupim v jednom roce z EU zboží v celkové hodnotě nižší než 326tis a nejedna-li se o novy dopravní prostředek, je toto zboží nakoupene v EU osvobozeno od DPH. To bych řekl, ze jsem pochopil snad správně, ale...

Porad mi tam nějak vadí ta Identifikována osoba. Můžete mi tento pojem vysvětlit?

Proc se vlastně ptam? Nakupuju zboží z EU, ale už jsem se několikrát setkal s tím, ze abych mohl s některými společnostmi obchodovat, chtějí po mne DIČ. Nicméně já, jako neplatce DPH DIČ nemám (jako že samozřejmě ze DIČ mám, ale to ma přidělené Kazda OSVČ, ale pokud nejsem registrovány k DPH, tak je jediné a pouze identifikátorem na daňovém přiznání, jinak ho nesmim používat). 
Ale řekněme, ze bych s tím dodavatem z EU, který vyžaduje DIC chtěl obchodovat, to bych se musel dobrovolně zaregistrovat k DPH a byt plátcem? Nehraje tam nějakou roli právě ta identifikována osoba?

Offline

 

#2 2014-12-12 13:54:11

dreek
Člen/ka

Re: Nakup zbozi z EU - identifikovana osoba

Dobrý den,
mám podobný dotaz jako je uveden výše.

Jsem OSVČ vedlejší, neplátce DPH.

Výrobce z EU(Španělsko) chtěl po mne "VAT number", nakonec mi prodal zboží s DPH. Nakoupil jsem zhruba za 25tisíc.
Na faktuře mám a platil jsem cenu s VAT(DPH), kde je také započítána doprava.

Registrovat k platbě DPH se nemusím, ale musím se registrovat jako identifikovaná osoba, pokud jsem přijal službu(dopravu) z EU?
Zboží je určeno k dalšimu prodeji.

Děkuji za odpověď.

Offline

 

#3 2014-12-12 22:43:41

Zdena
Moderátorka

Re: Nakup zbozi z EU - identifikovana osoba

Podle mého názoru se nemusíte registrovat jako identifikovaná osoba. Nepřijal/a/ jste službu, neboť doprava je pouze vedlejším plněním k plnění hlavnímu - k dodání zboží.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB