Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-03-02 17:06:36

pmari
Člen/ka

OSVČ vedlejší a daňové přiznání

Dobrý den, prosím o radu, zda je mou povinností podávat daňové přiznání za rok 2013. Jsem na rodičovské dovolené a loni v říjnu jsem si založila živnostenské oprávnění za účelem drobného přivýdělku (jsem vedena jako OSVČ vedlejší činnost), který byl ale velmi nízký - celkem za ty tři měsíce cca 1000 Kč. Teď jsem se dočetla, že jako rodič na rodičovské dovolené nemusím podávat daňové přiznání, pokud výdělek za uplynulý rok nepřesáhne 15 000Kč. Je to pravdivá informace? Nemusím tedy vyplňovat a odevzdávat nyní daňové přiznání? Stačí odeslat přehledy zdravotní pojišťovně a sociálce? Děkuji moc všem za radu! Petra

Editoval pmari (2014-03-02 17:07:35)

Offline

 

#2 2014-03-02 18:23:05

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ vedlejší a daňové přiznání

Dobrý den, při celkovém příjmu do 15 tisíc Kč za rok nemáte povinnost podat daňové přiznání. Podle § 136 odst. 5 daňového řádu byste měla do 1. 4. 2014 sdělit finančnímu úřadu, že Vám za rok 2013 nevznikla daňová povinnost. Někdo sdělí, někdo ne:-)
Přehledy zdravotní pojišťovně a sociálce je třeba podat.

Offline

 

#3 2014-03-03 11:10:20

pmari
Člen/ka

Re: OSVČ vedlejší a daňové přiznání

Děkuji moc!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB