Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-13 08:57:34

nigrinova
Člen/ka

Fakturace služby do Německa neplátci DPH

Dobrý den,
nastala mi tu situace, kdy má manžel (plátce DPH, DE) vyfakturovat služby do Německa (jedná se o montování antén pro telekomunikace na nemovitostech v Německu) firmě, která není plátcem DPH v Německu. Máme vystavit fakturu s 21% DPH, následně nepodávat souhrnné hlášení a co se týká přiznání k DPH, tak tento příjem bude na ř. 1? Fakturu máme v eurech, DPH taky uvést v eurech? a jaký použít kurz na DP - podle data vystavení nebo přijetí platby?  Sem z toho trošku jelen, zatím jsme vždy fakturovali plátci a to je mi jasné. Ale s tímto si neumím poradit.
Mockrát děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2014-02-13 21:37:09

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace služby do Německa neplátci DPH

Jak fakturujete práce na nemovitostech v Německu plátcům DPH?

Offline

 

#3 2014-02-14 06:30:03

nigrinova
Člen/ka

Re: Fakturace služby do Německa neplátci DPH

bez DPH s odkazem, že místo plnění je sídlo nebo místo podnikání odběratele dle § 9 odst. 1 zákona č. 235/2004 Sb. a podávala sem souhrnné hlášení (bylo to v roce 2012 a do rakouska, ale předpokládám, že je to podobné jako německo)

Offline

 

#4 2014-02-14 17:13:27

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace služby do Německa neplátci DPH

Bez DPH je správně. Odkaz na místo plnění podle § 9/1 a SH nejsou správně. Poskytujete službu, u které se místo plnění určuje podle § 10 zákona o DPH. Místo plnění je tedy v zemi, ve které se nachází nemovitost. Plnění nepodléhá české dani, musíte se řídit zákonem o DPH příslušné země. Vykazuje se na ř. 26 přiznání a nepodáváte souhrnné hlášení (SH se podává jen při poskytnutí služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9/1 ZDPH).

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson