Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-11 10:17:17

Dagmar80
Člen/ka

Číslování pokladních dokladů

Chtěla bych se zeptat na možná triviální věc, ale nejsem si jista, zda to není na závadu. Jedná se mi o to, že přijaté paragony (výdej z pokladny) si nezapisuji ručně do deníku, ale vedu si jednoduchý účetní program, který mi doklady řadí automaticky, tedy přiřazuje sám pořadové číslo výdaje či příjmu do pokladny, které nezměním. A stalo se mi, že jsem měla již vše zapsáno a dodatečně jsem našla ještě dřívější 3 paragonky ze začátku ledna, které jsem zadala samozřejmě s datem vystavení (začátek měsíce), ale bylo jim přiřazeno pořadové číslo až po těch, co byly přijaty na konci měsíce. Když jsem si pak dala tisk, kde jsem zadala, že chci tisknout dle data přijetí dokladu, seřadily se samozřejmě dle data, ale pořadové čísla nejdou tudíž po sobě. Mám tam tedy sjetinu pokladny, která vypadá takto: např. poř.č. PV 001, PV002, PV055,PV003, PV056....Když bych dala seřadit dle pořadových čísel, zase by se mi rozhodily datumy přijetí. Při případné kontrole, nemůže to být problém?

Offline

 

#2 2014-02-13 21:38:39

Zdena
Moderátorka

Re: Číslování pokladních dokladů

Jestli jsou to jenom 3 doklady, tak bych si s tím nedělala hlavu, kontrole se to dá vysvětlit.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB