Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-04 15:16:38

klokan
Člen/ka

daň.zvyhodnění na vnučku

Dobrý den paní Zdeno, prosím o VÁŠ názor: otec dítěte OSVČ, výdaje procentem, prarodič dítěte OSVČ, výdaje skutečné, společná domácnost splněna. Lze si vyložit větu v zákoně, že DZ lze uplatnit na vnučku, pokud její rodiče nemají příjmy, Z NICHŽ by mohli DZ uplatnit ? Matka je na mateřské, otec má příjmy, u kterých nemůže DZ uplatnit, protože mu to zákon neumožňuje kvůli paušálním výdajům a podle mne tudíž NEMÁ PŘÍJMY Z NICHŽ BY MOHL DZ UPLATNIT .  Myslíte, že bych tímto tvrzením obhájila uplatnění DZ u  prarodiče ?
Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2014-02-04 17:56:28

jaromira
Člen/ka

Re: daň.zvyhodnění na vnučku

Dobrý den, nejsem paní Zdena, ale podle mě nemůžete. Otec  PŘÍJMY MÁ, že si zvolil výdaje paušálem má za následek, že si nemůže uplatnit  DZ na dítě.

Počkejte ještě, co na to paní Zdena.

Offline

 

#3 2014-02-04 18:09:25

JANAA
Člen/ka

Re: daň.zvyhodnění na vnučku

Zajímavý dotaz, jsem zvědavá, co paní Zdena, já bych si i myslela, že je přece jedno, kdo si slevu na dítko uplatní, když je splněna společná domácnost.

Offline

 

#4 2014-02-04 20:29:49

Zdena
Moderátorka

Re: daň.zvyhodnění na vnučku

Dobrý večer, vidím to stejně, jako paní Jaromíra. Otec má příjmy, z nichž si MŮŽE uplatnit daňové zvýhodnění, pokud bude své výdaje prokazovat. Uplatnění paušálních výdajů je možnost, nikoliv povinnost.

Offline

 

#5 2014-02-05 07:07:03

JANAA
Člen/ka

Re: daň.zvyhodnění na vnučku

Děkuji za poučení, pěkný den.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB