Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-11-18 19:01:29

sakeyboy
Člen/ka

Záloha na nové auto

Chci koupit nové auto, dodání auta dle požadavků trvá cca 3 měsíce
Jak by to vypadalo, kdybych v tomto roce zaplatil zálohu ve výši celého auta dle cenové kalkulace? Uplatnil bych odpočet DPH a odpis auta provedl v příslušné odpisové skupině už letošní rok?
Díky za případnou odpověď

Offline

 

#2 2013-11-19 21:12:26

Zdena
Moderátorka

Re: Záloha na nové auto

Pokud dostanete daňový doklad k zaplacené záloze do konce roku, tak uplatníte nárok na odpočet ještě letos. Odpis auta až po zařazení do užívání, tedy příští rok.

Offline

 

#3 2013-11-20 14:12:05

sakeyboy
Člen/ka

Re: Záloha na nové auto

Chápu to tedy správně, že dám do výdajů roku 2013 celou zálohu , a s odpočtem začínám v roce 2014? To by mě samozřejmě potěšilo nejvýce!
Díky za odpověď

Offline

 

#4 2013-11-20 14:16:08

sakeyboy
Člen/ka

Re: Záloha na nové auto

Teď jsem to zašmodrchal. Chtěl jsem říct: zálohu dám letos celou do nákladů a odpisovat začnu až příští rok?

Offline

 

#5 2013-11-20 15:58:22

dagis
Člen/ka

Re: Záloha na nové auto

DPH ze zálohové faktury uplatníte letos, ZDdáte  letos do výdajů. které neovlivnují základ daně, protože  se bude jednat o HM.  Až po zařazení auta do OM (užívání), začnete odepisovat. Takže první odpis bude až v roce 2014

Offline

 

#6 2014-01-01 15:13:23

ABCsecurity
Člen/ka

Re: Záloha na nové auto

Dobrý den,

ke konci roku jsem koupila auto, budu ho využívat služebně i soukromě v poměru cca 60/40 %, jakým způsobem zaúčtovat platbu za auto, a uvést v přiznání k DPH ? Také v poměru 60/40? Jak to bude následně s náklady na naftu, případný servis?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB