Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH u instruktorů aerobiku, ...

#1 2013-11-01 10:23:35

pr.veronika
Člen/ka

DPH u instruktorů aerobiku, ...

Dobrý den,

mohla byste mi prosím poradit, zda instruktor aerobiku plátce DPH, fakturuje s 15% nebo 21% DPH?
Dočetla jsem se, že poskytování fitness je ve snížené sazbě, ale jedná se i o tuto činnost?

Děkuji mnohokrát za zodpovězení dotazu
Pěkný den
VL

Offline

 

#2 2013-11-01 11:39:10

andrea03
Člen/ka

Re: DPH u instruktorů aerobiku, ...

93.13 služby posiloven a fitcenter - 15%
Pokud služba instruktora aerobiku je v rámci poskytovaných služeb ve fitcentru, pak by mohlo být s 15%

Offline

 

#3 2013-11-01 12:30:54

pr.veronika
Člen/ka

Re: DPH u instruktorů aerobiku, ...

Děkuji přesně to jsem také našla, je to v rámci služeb poskytovaných ve fitness centru, ale právě fitness instruktor fakturuje službu tomu danému fitku, a to jsem nikde nenašla zda opravdu je oprávněn instruktor fakturovat s 15%.

Offline

 

#4 2013-11-04 17:42:29

pr.veronika
Člen/ka

Re: DPH u instruktorů aerobiku, ...

Dobrý den paní moderátorko Zdenko,

prosím Vás nemohla byste mi poradit, zda instruktor aerobiku, který by fakturoval službu instruktora fitness centru, které nabízí hodiny aerobiku v rámci svého fitness studia, zda i on spadá do snížené dph a může fakturovat fitku s 15%???
Ví to někdo??? Děkuji moc za další případné názory a odpovědi, ...

Offline

 

#5 2013-11-04 19:16:40

Zdena
Moderátorka

Re: DPH u instruktorů aerobiku, ...

Dobrý večer, paní Veroniko.

Podle mého názoru spadají služby instruktora aerobiku pod kód 85.51.10 (Služby v oblasti sportovního a rekreačního vzdělávání) a měl by tedy fakturovat v základní sazbě.

Mrkněte do vysvětlivek k CZ_CPA na kód 93.13 (služby fitcenter nezahrnují instruktáže jednotlivých učitelů a trenérů) a na kód 85.51.

http://www.czso.cz/csu/klasifik.nsf/i/v … tlivky.pdf

Offline

 

#6 2013-11-04 19:59:13

pr.veronika
Člen/ka

Re: DPH u instruktorů aerobiku, ...

Dobrý večer, děkuji mnohokrát za Vaši odpověď.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH u instruktorů aerobiku, ...

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB