Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-24 22:07:37

JitkaZ
Člen/ka

daň z příjmu

Dobrý den,
jsem OSVČ a zároveň zaměstnaná, manžel přerušil svou živnost, teď je na úřadu práce. Uplatňuji výdaje procentem a chci na manžela jako na spolupracujícího převést cca 80.000 příjmů po odečtení výdajů. Stačí když se manžel přihlásí jen na 2 měsíce jako OSVČ a jinak zůstane na úřadu práce?
Bude mi za letošní rok vyplacen daňový bonus u zaměstnavatele, tj. že podepíšu příští rok v únoru zaměstnavateli přiznání k dani z příjmů ze závislé činnosti a vyplatí mi ho za celý rok v březnové výplatě? 
Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2013-05-07 23:38:31

Zdena
Moderátorka

Re: daň z příjmu

K převedení cca 80 000 zisku stačí, když se manžel přihlásí jako spolupracující osoba na 2 měsíce (můžete převést 2 * 45 000).

Jestliže jste OSVČ, tak nemůžete příští rok požádat zaměstnavatele o roční zúčtování, ale budete si muset sama podat daňové přiznání. Nárok na daňové zvýhodnění na vyživované děti budete mít za předpokladu, že daňový základ z podnikání bude nižší než 50% celkového základu daně. Pokud převedete na manžela alespoň 48 tis. Kč, tak by si mohl nárok uplatnit manžel.

Offline

 

#3 2013-05-24 05:37:05

JitkaZ
Člen/ka

Re: daň z příjmu

A manžel by si mohl ve svém přiznání nárokovat daňový bonus za celý rok na 3 děti?Děkuji za odpověď. Jitka

Offline

 

#4 2013-05-24 09:40:58

Zdena
Moderátorka

Re: daň z příjmu

Ano.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB