Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-15 20:53:29

Kajula
Člen/ka

Spolupracující osoba

Dobrý den, prosím o radu ohledně spolupráce manželů. Po celý rok 2012 byl manžel mojí spolupracující osobou. V polovině roku 2012 si vyřídil Živnostenský list. Prosim Vás, jak budu uvádět na daňové přiznání naši vzájemnou spolupráci. Dříve jsem vyplňovala DP jako osoba, která rozděluje příjmy. Poraďte mi, jak vyplnit rok 2012. Mockrát děkuji a zdravím.

Offline

 

#2 2013-03-16 09:20:08

jaromira
Člen/ka

Re: Spolupracující osoba

Dobrý den,
ve svém DAP budete postupovat stejně jako v uplynulých letech.
Manžel vyplní taky stejně . Pokud měl ze své živnosti příjmy, tak navíc vyplní řádek 101 a 102 své přílohy č.1 k DAP .

Offline

 

#3 2013-03-18 10:43:28

Kajula
Člen/ka

Re: Spolupracující osoba

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Oba máme příjmy, takže oba na svých Přiznáních vyplníme ř. 101 a 102. Rozdělím své příjmy a výdaje na manžela jako v předešlých letech. Jen mi není jasné, jestli může rozdělovat i on na mne. Mockrát děkuji.

Offline

 

#4 2013-03-18 11:22:53

Zdena
Moderátorka

Re: Spolupracující osoba

Vy můžete rozdělit své příjmy a výdaje na manžela a zároveň může manžel rozdělit své příjmy a výdaje na Vás. Maximální limity najdete v § 13 zákona o daních z příjmů (max. 50% zisku, max. 45.000 za každý započatý měsíc spolupráce).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB