Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-11-09 18:45:00

MarieJ
Člen/ka

Taneční zábava

Prosím o radu. 4 kamarádi se domluvili, pronajali si na jednu sobotu kulturní místnost a v té by chtěli pořádat taneční zábavu. Požádali mě, abych jim poradila jak udělat vyúčtování a zda se příjem zdaňuje. Všichni mají zaměstnání - závislou činnost. Můj názor je, že bych jim sečetla všechny příjmy  (ty by se doložily prodanými vstupenkami a případnou tržbou z občerstvení), od nich  bych odečetla výdaje (hudba,OSA, nákup občerstvení, nájem prostor a pod.). Zbyl by jim zisk. Ten bych rozdělina na 4 díly a ty by se zdaňovaly podle §10 - ostatní příležitostná činnost? Jde mi o to, že jeden díl nebude víc než 5000,- Kč (možná i méně) pak by se nemuselo dělat daňové přiznání?Děkuji za rady. MarieJ

Offline

 

#2 2012-11-15 22:54:38

Zdena
Moderátorka

Re: Taneční zábava

Postupovala bych podobně, ale rozdělila bych jim příjmy a výdaje jako kdyby si založili sdružení a dělili se rovným dílem. Pokud bude příjem (nikoliv zisk) každého z kamarádů nižší než 20 tis. Kč, tak je podle mého názoru osvobozen od daně jako příjem z příležitostné činnosti.

Offline

 

#3 2012-11-16 16:56:54

MarieJ
Člen/ka

Re: Taneční zábava

Děkuji za radu, teké mi došlo, že §10 ostatní příjmy, se počítají příjmy a nikoliv zisk. Přeji hezký den. MarieJ

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson