Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » FAKTURACE DO ZAHRANIČÍ A DPH

#1 2012-06-29 13:08:27

martin03
Člen/ka

FAKTURACE DO ZAHRANIČÍ A DPH

Dobrý den,
jsem OSVČ podinkající v obl. zprostředkování turistických služeb, neplátce DPH.

Budu poskytovat své služby občanům ostatních členských zemí EU a občanům sídlícím mimo EU.
- zprostředkování letenek
- zprostředkování ubytování
- zprostředkování průvodcovskkých služeb
- zprostředkování místní dopravy
- konzultace v rámci tvorby itineáře / programu cest

Prosím, poraďte jak mám své služby fakturovat.

(v roce 2010 vyšla v platnost novela zákona, jež podnikatelům, kteří poskytují své služby do EU dává povinnost stát se plátcem DPH i bez nutnosti překročit obrat 1.000.000Kč).

Vztahuje se toto i pro mne, jakožto NEPLÁTCE DPH, jež bude poskytovat své služby NEPLÁTCŮM DPH (nepodnikatelům/ prostým spotřebitelům)?
Nebo tato povinnost vzniká pouze u osob, jež vystaví fakturu PLÁTCŮM na území jiného státu EU?

A) Jak je to pro klienty z EU?
B) Jak je to pro klienty ze zemí mimo EU?

Velice děkuji za odpověď.
Tomáš M.

Offline

 

#2 2012-07-01 22:07:00

Zdena
Moderátorka

Re: FAKTURACE DO ZAHRANIČÍ A DPH

Pokud budete poskytovat služby pouze nepodnikatelům, prostým spotřebitelům (= osobám nepovinným k dani) a to jak z EU, tak ze zemí mimo EU, tak se nemusíte hned při poskytnutí služby stát plátcem DPH.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » FAKTURACE DO ZAHRANIČÍ A DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB